E-čtení zdarma a neomezeně

E-knihovna Městské knihovny v Praze (MKP) nabízí ke stažení více než než 2 500 titulů zdarma, přičemž jejich počet a výpůjční lhůta jsou neomezeny.

Stáhněte si e-knihu a vyražte třeba k vodě!

V databázi najdete českou i světovou beletrii, klasiku nebo detektivky či divadelní hry a poezii.
Jsou tu e-knihy, které vydává Městská knihovna v Praze, i e-knihy od různých nakladatelů, které MKP již sama redakčně nerediguje a ani je nezpracovává graficky. Přebírá je hotové a rozšiřuje tak nabídku katalogu e-knihovny. E-knihy vydané Městskou knihovnou v Praze poznáte podle loga na obálce.

K dispozici jsou tři formáty vhodné pro čtení na mobilech, tabletech, monitorech počítačů i čtečkách.

Jak z katalogu vybírat?

• Můžete volně procházet přímo Katalogem Městské knihovny v Praze, nechat se inspirovat nebo hledat konkrétní položku ve vyhledávacím okénku.
  • Případně můžete navštívit portál knihovny.cz, kde si seznam seřadíte dle relevance (důležitosti pro vaše vyhledávání) . Pak už jen stačí potvrdit tlačítkem Získej , kliknout na požadovaný formát a titul je ihned ke čtení nebo stažení.