Jak funguje bibliobox

Od června 2021 máme před knihovnou bibliobox.
Protože ale v poslední době přibývají dotazy na jeho používání, sepsali jsme je a pokusili se na ně odpovědět. Čtěte prosím níže.

• Bibliobox slouží k vracení knihovních jednotek 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
  • Knihovna se zavazuje knihovní jednotky vyzvednuté z biblioboxu a odepsat uživateli z jeho čtenářského konta nejpozději následující pracovní den.
  • Provedenou transakci si může čtenář ověřit online prostřednictvím svého čtenářského konta nebo se může informovat telefonicky či e-mailem.
  • Pokud jsou při vrácení knihovní jednotky vygenerovány sankční poplatky, zůstávají načteny ve čtenářském kontě a uživatel je uhradí při osobní návštěvě knihovny.
  • Vozík z boxu je v pravidelných intervalech vybírán a knihy odepisovány z konta čtenářů.

1. Můžu do biblioboxu vrátit i časopisy, CD, DVD a hry?

Časopisy ano.

CD, DVD a hry do biblioboxu nevhazujte, mohly by se poškodit. Nemáte-li jinou možnost, jak je vrátit, zavolejte nebo napište do knihovny a domluvíme se, jak problém vyřešit.

2. Jak se dostanou knihy z biblioboxu do knihovny?

Jednoduše – knihovnice otevře dvířka a vyjme knihy a přenese je do knihovny.

Bibliobox vybíráme od pondělí do pátku obvykle 1x denně ráno před začátkem otevírací doby.

3. Knihy mi nejdou do biblioboxu vhodit! Co mám dělat?

Pokud máte dojem, že je box plný, upozorněte nás! V pracovní době osobně nebo na telefonních číslech uvedených na dveřích knihovny.

4. Jak poznáte, že jsem knihy vrátil/a právě já?

Všechny knihy z biblioboxu kontrolujeme u pultu v knihovně stejně jako při běžném vracení – přes automatický počítačový systém, který pozná, kdo knihy vrátil a odepíše mu je z jeho čtenářského konta.

5. Můžu si nějak zkontrolovat, že jsou knihy opravdu vrácené?

Vše si můžete kontrolovat na webu knihovny, po přihlášení do Vašeho čtenářského konta. Pokud internet nepoužíváte, můžete nám zavolat.

6. Co když vím, že mám za vrácené knihy platit upomínku? Mám k nim přiložit peníze?

Peníze nikdy do biblioboxu nedávejte. Upomínku zaplatíte při příští návštěvě.